O nas

Iqon sp. z o.o.
– skuteczne rozwiązania biznesowe

Działamy na rynku pod marką IQon od 2006 roku. Idea działalności firmy została ujęta w jej nazwie „IQ” + on, czyli włączamy IQ w celu kreacji i realizacji innowacyjnych rozwiązań, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów i partnerów gospodarczych. Staramy się być inkubatorem oraz wsparciem dla interesujących i innowacyjnych przedsięwzięć. Głównym profilem naszej działalności jest pozyskiwanie dotacji unijnych. Spośród innych firm consultingowych wyróżnia nas to, że przy analizie potencjalnych źródeł dofinansowania nie ograniczamy się jedynie do wąskiego katalogu konkursów lecz bierzemy pod uwagę szeroki zakres konkursów dobierając konkurs, który w wyniku naszej analizy daje największe szanse na dofinansowanie konkretnego projektu.

Badamy możliwość uzyskania dofinansowania z Funduszy Unijnych, zarówno regionalnych jak i ogólnokrajowych funkcjonujących w Polsce a także z grantów programów wspólnotowych bezpośrednio z Komisji Europejskiej, środków Norweskich, Szwajcarsko- Polskiego Programu Współpracy oraz innych zagranicznych źródeł finansowania. Nasza oferta obejmuje także pozyskiwanie środków krajowych, takich jak Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz różnorodne Programy Operacyjne, np. Ministerstwa Kultury czy Sportu.

Dzięki nam zidentyfikują Państwo optymalne źródła finansowania swojego projektu i będą mogli skutecznie aplikować o grant na zaplanowane działanie.

W zakresie doradztwa przy pozyskiwaniu grantów oferujemy następujące usługi:

Rozpoznanie możliwości dofinansowania przedsięwzięć i wybór najlepszego źródła finansowania.

Sporządzanie dokumentacji związanej z procesem aplikowania:
– wniosek o dotację wraz ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami;
– biznes plan (względnie studium wykonalności);
– dokumenty niezbędne dla banku (jeśli bank uczestniczy w procesie wnioskowania);
– pomoc przy kompletowaniu wszystkich dokumentów.

Pomoc przy realizacji oraz rozliczeniu projektu:
– kontrolowanie przebiegu realizacji projektu;
– pomoc przy procedurach przetargowych;
– przygotowywanie sprawozdań z realizacji projektu;
– przygotowywanie wniosków o płatność.

W razie pytań prosimy o wypełnienie formularza zapytania.
Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem i przedstawi wstępne informacje na temat możliwości uzyskania dotacji

Zadaj pytanie

Henryk Jadach
Stanowisko: Prezes Zarządu / Specjalista ds. dotacji
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Założyciel firmy IQon Sp. z o.o. Od 16 lat kieruje zespołami doradców w firmach doradczych. Brał osobiście udział w opracowaniu i realizacji kilkuset projektów innowacyjnych, badawczo-rozwojowych a także prospołecznych, infrastrukturalnych i szkoleniowych, w tym dofinansowanych z funduszy unijnych. Każdy projekt nadzoruje osobiście, podchodząc indywidualnie do każdego klienta. W wolnych chwilach (jak się takie trafią) zarzuca plecak i wyrusza w poszukiwaniu przygód na rowerze, eksplorując miejską dżunglę lub leśne ostępy. Mimo, iż uchodzi za uosobienie łagodności, lubi ostrą muzykę, ostre przyprawy i mocne wrażenia kibicowskie i sportowe.

Krystian Leśniak
Stanowisko: Wiceprezes Zarządu/Analityk Finansowy/ Specjalista ds. dotacji
Ukończył Wyższe Studia doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Wydział Finansów oraz Studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, kierunek: Analiza rynku finansowego i doradztwo inwestycyjne. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Współzałożyciel firmy IQon Sp. z o.o. Specjalizuje się w analizie finansowej i ekonomicznej przedsięwzięć inwestycyjnych, w tym zakresie posiadając ponad 11 lat doświadczenia. Cechuje się dużą wnikliwością oraz dbałością o każdy szczegół. Jego ulubioną zabawką jest Excel. Uwielbia gadżety i elektronikę. Po godzinach zmienia się w szefa kuchni lub zakupoholika. Wolne chwilę poświęca na sport, filmy i seriale lub gry planszowe.

Grzegorz Patoła
Stanowisko: Specjalista ds. dotacji
Od 2014 pracuje w firmach doradczych i instytucjach przy opracowywaniu projektów unijnych. Posiada doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi projektami. Specjalizuje się w projektach związanych z innowacyjnością, odnawialnymi źródłami energii oraz co najważniejsze rolnictwem. Pasjonat sportu, szczególnie turystyki górskiej, narciarstwa biegowego i wschodnich sztuk walki. Interesuje się historią i stosunkami międzynarodowymi. Pracę zawodową łączy z uprawą słoneczników ozdobnych.

Anna Chról
Stanowisko: Specjalista ds. dotacji
Posiada trzynastoletnie doświadczenie przy opracowywaniu i prowadzeniu projektów unijnych. Jej specjalnością są projekty związane z innowacyjnością oraz infrastrukturalne (realizowane przez JST). Pełna profesjonalizmu, realizuje na najwyższym poziomie każdy projekt Klienta. Prywatnie mama dwójki niepozostawiających miejsca na nudę dzieci. Pasjonatka rodzinnego spędzania czasu, aranżacji wnętrz i dobrej literatury, zwłaszcza amerykańskiej. Wśród marzeń na liście do spełnienia na pierwszym miejscu plasuje podróż do Kanady.

Maria Tuchowska
Stanowisko: Specjalista ds. dotacji
Od 2006 roku pracuje w firmach doradczych przy opracowywaniu i prowadzeniu projektów unijnych. Posiada doświadczenie w koordynacji projektów kulturalnych, społecznych, edukacyjnych i szkoleniowych. Współpracowała nie tylko z sektorem biznesu, ale i instytucjami publicznymi oraz organizacjami pozarządowymi. W swoją pracę angażuje się w najwyższy możliwy sposób, ściśle współpracując z Klientem. Miłośniczka polskiej tradycji komediowej, brytyjskiej sceny stand-up, zafascynowana sztuką improwizacji scenicznej. Marię interesują języki obce, baśnie i mitologie różnych kultur. Po godzinach zaangażowana w wolontariat i projekty z zakresu animacji kultury.

Małgorzata Śmieszek
Stanowisko: Specjalista ds. dotacji
W 2016 rozpoczęła pracę przy opracowywaniu i prowadzeniu projektów unijnych. Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami infrastrukturalnymi, opracowywaniu strategii biznesowych oraz dokumentacji przetargowych. Specjalizuje się w projektach związanych z rozwojem infrastruktury informatycznej i sieciowej, wyposażaniu placówek medycznych w sprzęt specjalistyczny, modernizacji (termomodernizacji) budynków. Wielbicielka piłki nożnej i majsterkowania, ale jej największą pasją są tańce latynoamerykańskie. Wolny czas spędza aktywnie, niejednokrotnie udając się na wyprawy z plecakiem w góry. Zakochana we wszystkim, co włoskie, zaczynając od butów, kończąc na kuchni i kulturze.

Olga Puźniak
Stanowisko: Specjalista ds. dotacji
Od początku pracy zawodowej tj. od 2013 roku pracuje w firmach doradczych specjalizując się w rozliczaniu i prowadzeniu projektów unijnych. Posiada doświadczenie w zarządzaniu i nadzorze nad poprawną realizacją projektów badawczych i infrastrukturalnych jak również doświadczenie w przeprowadzaniu szkoleń przygotowujących do prawidłowej realizacji projektów. Współpracuje zarówno z firmami prywatnymi jak i instytucjami otoczenia biznesu oraz instytucjami publicznymi. W wolnym czasie majsterkowiczka, której nie straszna wiertarka w dłoni. Pasje do remontów i robienia czegoś z niczego dzieli po równo z tworzeniem mikroświatów zamkniętych w słoiku. Fanka motoryzacji – bardziej relaksuje się w aucie z dużą mocą i basowym dźwiękiem silnika niż pod kocem z komedią romantyczną.

Tomasz Michalski
Stanowisko: Specjalista ds. dotacji
Cechuje się ogromnym doświadczeniem w opracowywaniu dokumentacji aplikacyjnej oraz rozliczaniu projektów dofinansowanych ze środków publicznych. Specjalizuje się w projektach dla przedsiębiorstw realizujących innowacyjne inwestycje. Człowiek, dla którego należałoby powołać nowy rodzaj triathlonu składający się z jazdy na rowerze, hokeja i biegów terenowych. Potrafi zdobyć Turbacz na rowerze jadąc z Krakowa i jeszcze tego samego dnia trenować hokej na hali w Krakowie. Prezentuje luźny styl, co tłumaczymy punkowymi korzeniami.

Kornelia Szajter
Stanowisko: Specjalista ds. dotacji
Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Odbyła wiele szkoleń o tematyce rozliczania projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Posiada doświadczenie w zarządzaniu i nadzorze nad poprawną realizacją projektów. Współpracowała zarówno z firmami prywatnymi jak i instytucjami publicznymi. Uwielbia eksperymenty kulinarne, chociaż nie zawsze są udane. W wolnych chwilach lubi pochłaniać kolejne seriale na Netflix lub czytać książki, a od niedawna trenuje kickboxing. Na listę marzeń wpisała skok ze spadochronem.

Marcin Natanek
Stanowisko: Opiekun Klienta
Odbył wiele szkoleń o tematyce marketingowej i sprzedażowej. W IQon Sp. z o.o. opiekuje się klientami doradzając możliwe ścieżki rozwoju i aplikowania o fundusze w celu ich finansowania. Jego wieloletnie doświadczenie marketingowe w projektowaniu, opracowaniu innowacyjnych projektów pozwala na pełne zrozumienie potrzeb klienta. Pasjonat staroci motoryzacyjnych, w wolnym czasie mechanik dla relaksu, zafascynowany górami, sportowo i fotograficznie. W chwilach relaksu zgłębiający teorie astronomii i fizyki.

Paulina Ściepuro
Stanowisko: Office Manager
Od kilku lat sukcesywnie zbiera doświadczenie w zarządzaniu, administracją oraz obsługą kadrową. Nieustannie uczestniczy w szkoleniach branżowych, podnosząc swoje kwalifikacje. W IQon Sp. z o.o. dba o kompleksowe zarządzanie administracją firmy. Pełna niepohamowanej kreatywności i zapału do nowych wyzwań. Uwielbia zdrową kuchnię oraz dobre kryminały.

Sylwia Wójcik
Stanowisko: Specjalista ds. dotacji
Absolwentka Politechniki Krakowskiej na kierunku Fizyka techniczna oraz finansów i bankowości na WsziB w Krakowie. Od 2009 roku pracuje w firmach doradczych opracowując i prowadząc projektu unijne. Specjalizuje się w projektach związanych z innowacyjnością, nowymi technologiami oraz badawczo-rozwojowych. Pełna pozytywnej energii uwielbia pracować z ludźmi, z którymi buduje pozytywne relacje. Prywatnie mama dwóch żywych sreber. Po godzinach zamienia się w „torciarę” wyczarowując piękne i pyszne słodkości. Wolne chwile poświęca na sport: treningi interwałowe oraz hula-hop..

Dokumenty organizacyjne

Regulamin świadczenia usługi IQon Sp. z o.o.

Zobacz

Wewnętrzna procedura zapewniania jakości usług

Zobacz

Polityka prywatności IQon Sp. z o.o.

Zobacz